Muzeum Bělá pod Bezdězem

 

Výstava prací mladoboleslavského uměleckého řemeslníka Davida Bonga představuje výběr z jeho realizací z posledních let.


Skutečné kriminální příběhy, které se odehrály v časech 1. republiky v Podbezdězí představuje výstava v informačním centru Bezděz.
Výstavu připravilo Muzeum Podbezdězí a Obec Bezděz.

 

Výstava vějířů ze sbírek Západočeského muzea v Plzni.
Autorkou výstavy je Mgr. Ludmila Kotorová, kurátorka uměleckoprůmyslového oddělení.
Výstava je doplněna vějíři ze soukromé sbírky pana Stephena Weekse, Monumental Trust Ltd.


  

POZVÁNKA

Rostlinná symbolika v křesťanství – výstava v sakristii kaple sv. Josefa na bělském zámku je přístupná v rámci prohlídky Muzea Podbezdězí. 


Výstava historických motocyklů československé poválečné výroby ze sbírky Pavla Dlaska a soukromých sběratelů.
K vidění je například legendární Jawa 250 pérák, ČZ 150 c, motokrosové speciály či unikátní kapotovaná Jawa 50 mustang určená  pro vývoz do Anglie.


 

Jak za 1. světové války prožívaly toto období děti, připomíná drobná kapitola, doplňující dlouhodobou výstavu „1. světová válka“, kterou Muzeum Podbezdězí připomíná 100. výročí tohoto válečného konfliktu.


 

60. léta minulého století v Československu poznamenalo postupné uvolňování ve všech oblastech života a životního stylu. Výstavou „Uvolněná šedesátá“ chceme zavzpomínat na tehdejší módní trendy, užitý design, literaturu či každodenní život.


P1250033GOTICKÁ PIETA
Originál gotické piety zhotovené pro bělský kostel Povýšení sv. Kříže kolem roku 1400 je dlouhodobě vystaven v našem muzeu. Je to jediné umělecké dílo dochované z původního středověkého vybavení kostela a patří k nejstarším památkám mariánské úcty v kraji.
20. dubna – 29. října 2017


SN 39 Vrchbělá

V roce 2015 připravilo Muzeum Podbezdězí ve spolupráci s panem Osvaldem Honsem výstavu 
ZANIKLÉ OBCE KOLEM RALSKA.
Část této výstavy můžete vidět v roce 2017 v HOTELU RELAX, který se nachází u sportovně-rekreačního areálu na Vrchbělé.